Review: Chelsea 1:0 Barcelona

CHELSEA TO DOKÁZALA!!! Chelsea 1-0 Barcelona
Fantastický výsledek a výborná práce v defenzívě a hlavně taktika, která asi jako jediná zabírá! Blues využili jedinou gólovku na rozdíl od Barcelony, která spálila vše, co mohla, a tak jede Chelsea na Nou Camp s jednogólovým náskokem, který se bude určitě hodit v už tak těžké odvetě.
Chelsea vsadila na defenzívu, což znamenalo, že do základu nastoupili Mikel s Meirelesem, kteří měli za úkol kazit kombinaci Katalánců. Katalánci měli z prního poločasu o mnoho více ze hry, o čemž vypovídalo držení míče po poločase: 25% - 75% pro Barcelonu.
Hlavním problémem bylo pro Katalánce projít výbornou defenzívou Chelsea. Když už se stalo, že těmito hradbami prošli, tak narazili na skvěle chytajícího Petra Čecha, který likvidoval někdy i víc než tutovky a držel svůj tým nad vodou, zachránilo ho i břevno, které padlo při střele Alexise. A v závěru poločasu zase při šanci Fábregase vykopl míč směřující do branky Cole. Český gólman předvedl několik spolehlivých zákroků. Za záda nepustil střely Iniesty, Fábregase ani hlavičku Messiho. Hrači Barcelony ale Chelsea pomáhali tím, že zazdili tolik tutovek, co se dalo.Chelsea pozorně bránila a vyčkávala. A tato taktika přinesla úspěch. V nastaveném čase prvního poločasu poslal Lampard dlouhý pas doleva na Ramirese, ten našel před bránou Didiera Drogbu a ten nekompromisně zakončil a otevřel tak skóre – 1:0.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako ten první. Hráči Barcelony ale ne a ne se dostat do vápna, natož překonat výborně chytajícího Čecha. Ten si bez problémů poradil se střelou Adriana a nešťastník Sánchez pak zazdil tutovku, když z pár kroků vůbec netrefil bránu. Blues hubené vedení ubránili a mohli děkovat Čechovi, který v 87. minutě konečky prstů vytáhl pohotovou hlavičku Puyola. Na straně domácích bylo i štěstí, když v nastaveném čase zastavila střelu Pedra tyč.

Chelsea má tedy dobře nakročeno do odvety, která se hraje na Nou Campu. Odveta ale bude nesmírně těžká a na postup se naši kluci budou muset ještě hodně nadřít. Jestliže předvedou podobný výkon jako včera, tak si myslím, že dokáží na Nou Campu uhrát výsledek, který bude odpovídat postupu. Chtěl bych také pochválit rozhodčího, na kterého byl vyvíjen tlak před zápasem, protože asi všichni si vzpomněli na semifinále v roce 2009, kdy Chelsea „zařízl“ sudí. Ten pískal spravedlivě.

Muž(i) zápasu: Petr Čech, John Terry, Didier Drogba

Rozhodlo utkání: Proměněná jediná šance Chelsea a to, že Barcelona neměla štěstí…

Chelsea vs. Barcelona 1:0
Gól: 45+2. Drogba

Chelsea (4-2-3-1): Čech – Ivanović, Cahill, Terry (c), Cole – Lampard, Mikel – Mata (74. Kalou), Meireles, Ramires (88. Bosingwa) – Drogba

Barcelona (4-3-3): Valdés – Alves, Puyol, Mascherano, Adriano – Iniesta, Busquets, Xavi (87. Cuenca) – Alexis (66. Pedro), Messi, Fabregas (78. Thiago Alcantara)