Review: Barcelona 2:2 Chelsea

Chelsea vyřadila Barcelonu a míří do finále

Chelsea ukázala světu, jak porazit Barcelonu a dosáhnout doopravdy vydřeného finále, ve kterém jí čeká lepší ze dvojice Real – Bayern. Stalo se tak, protože Chelsea dokázala remizovat v odvetě semifinále Ligy mistrů s mistrovskou Barcelonou, i když to neměla vůbec, ale vůbec lehké… Konečný výsledek je tedy 2:2 a Petr Čech s Chelsea je ve finále! Góly Barcelony dali ve 35. minutě Busquets, ve 43. minutě Iniesta, ve 46. minutě snížil za Chelsea krásně RAMIRES a v 92. minutě vyrovnal ! FERNANDO TORRES !

Na vyprodaném stadionu Camp Nou skončil už první poločas po nečekaném průběhu překvapivým výsledkem. První poločas měla plně ve svých rukou Barcelona a Chelsea nepustila skoro ani za polovinu.Když však turecký rozhodčí Cüneyt Cakir pískl konec první půle, byl stav 2:1 pro domácí, za něhož by do finále Ligy mistrů postupovala Chelsea. Asi nikdo kromě skalních fanoušků nevěřil, že Chelsea tento náskok v deseti udrží.

Průběh 1.poločasu: Barcelona udávala tempo hry a pro Angličany se situace ještě víc zkomplikovala, když si stoper Cahill natáhl při zákroku na míč stehenní sval a už ve 12. minutě ho musel vystřídat Bosingwa. A to ještě nikdo netušil, že ve 37. minutě přijde Chelsea i o druhého stopera. Kapitán Chelsea bohužel neudržel své chutě vyřídit si účty. Terry kolenem nakopl ve skrumáži zezadu Alexise Sáncheze, ale sudí to dobře viděl a ihned Terryho vyloučil. VELKÁ RÁNA PRO CHELSEA!
V té době už Barcelona vedla gólem Sergia Busquetse ze 35. minuty 1:0 a hra Chelsea byla velmi defenzivní, prakticky nehrála dopředu. Ve 35. minutě skóroval Busquets po přihrávce Cuenky a po vyloučení Terryho padla brzy druhá branka. Tentokrát Messi ve 43. minutě přesně načasoval přihrávku pro Iniestu, jenž bezpečně prostřelil Čecha na 2:0.Angličané šokovali vyprodaný Camp Nou. Lampard poslal Ramiresovi geniální přihrávku mezi obránce a Brazilec snadno překonal Valdése na 2:1. To byl stav, který posílal Chelsea do finále.

Průběh 2.poločasu: Po přestávce musela hrát Chelsea hodně na čas a s improvizovanou obranou čelit akcím Barcelony, které se valily jedna za druhou. Ve 48. minutě fauloval Drogba španělského záložníka Fábregase, sudí Cakir nařídil penaltu, ale ani z ní superhvězda Argentinec Lionel Messi nepřekonala Petra Čecha. Ve 49. minutě napálil Messi balón do břevna a šance Chelsea na postup do finále stále dýchaly. Na posledních deset minut nahradil zcela vyčerpaného Drogbu Španěl Torres, ale Chelsea už se o hru dopředu prakticky nesnažila, čekala jen na případnou chybu.V 83. minutě přežila Chelsea další obrovskou šanci Messiho, Čech jeho střelu tečoval na tyč a hrálo se dál za stavu, který nahrával Angličanům. Ale nakonec tímto výsledkem, už úspěšným pro hosty, zápas neskončil, protože jednak se Chelsea ubránila a v nastaveném čase přišla chyba Barcelony. Na odkop svých obránců si počkal na polovině hřiště střídající Fernando Torres, běžel sám na branku, obešel i brankáře Valdése a vyrovnal na 2:2.

Ashley Cole:

"Všichni jsme věřili. Hodně lidí sice ne, ale my ano. Před třemi nebo čtyřmi měsíci by nikdo nemyslel, že máme šanci. Ale nikdo nepřemůže naši touhu, bojovnost a ducha, kterého jste dnes viděli."

Rozhodlo utkání: Ramiresova proměněná a velmi povedená branka na konci 1. Poločasu a také to, že Messi nedal penaltu.

Muž zápasu: Petr Čech
FC Barcelona - Chelsea FC 2:2 (2:1)
Branky: 35. Busquets, 43. Iniesta - 45.+1 Ramires, 90.+2. Torres.
Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Turecko).
ŽK: Messi - Mikel, Ramires, Čech, Lampard, Meireles.
ČK: 37. Terry (Chelsea).
První zápas 0:1, do finále postupuje Chelsea.
Diváci: 96 000.

Barcelona: Valdes - Pique (26. Alves), Mascherano, Puyol - Xavi, Busquets, Iniesta, Cesc (74. Keita) - Cuenca (67. Tello), Messi, Alexis
Náhradníci: Pinto, Alves, Thiago, Keita, Pedro, Adriano, Tello

Chelsea: Čech; Ivanovič, Cahill (12. Bosingwa), Terry, Cole; Lampard, Mikel, Meireles; Ramires, Drogba (80. Torres), Mata (58. Kalou)